Ekologiczne środki ochrony roślin

Ekologiczne środki ochrony roślin

Ekologiczne środki ochrony roślin stworzone są na bazie substancji roślinnych, dzięki czemu są bezpieczne dla środowiska, ludzi i zwierząt. Ich stosowanie nie wymaga zachowania okresu karencji.

W naszej ofercie posiadamy ekologiczne środki do zwalczania szkodników oraz chorób grzybowych.

Znajdą Państwo u nas m.in.:

1.SilTAC® – preparat ten tworzy na ciele szkodników siatkowatą, polimerową strukturę, powodując ich unieruchomienie, blokując w sposób fizyczny ich funkcje życiowe. Nadaje się do zwalczania szkodników tj.: miodówka, przędziorka, mszycy, misecznika, wciornastka, mączlika szklarniowego czy bawełnicy korówkowej. Można go stosować w uprawie: warzyw, drzew i krzewów owocowych, roślin ozdobnych oraz zbóż.


  1. Chillgard® – środek na bazie ekstraktu z procesu fermentacji czosnku, papryki chilli, imbiru i kurkumy z udziałem bakterii lactobacillus i bacillus. Odstrasza szkodniki tj. mszyce, mączliki, gąsienice. Wpływa na poprawę wzrostu plonu i jakości roślin. Można go stosować w uprawach: warzyw, krzewów owocowych, roślin ozdobnych.
  1. Limocide® – preparat na bazie olejku pomarańczowego, działa owadobójczo, przędziorkobójczo a także grzybobójczo. Jego mechanizm działania polega na wysuszeniu korpusów szkodników i grzybni patogenów. Zwalcza szkodniki tj.: mączliki, wciornastki, skoczki, miodówki itp. oraz roztocze. Można go stosować w uprawach: warzyw, krzewów owocowych, roślin ozdobnych.

Zapraszamy do naszych punktów sprzedaży po ekologiczne środki. Nasi sprzedawcy pomogą w wyborze odpowiedniego preparatu oraz udzielą porad w sposobie jego stosowania.

Środki ochrony roślin, również te ekologiczne, należy stosować zgodnie z etykietą.