Regulacja wzrostu

Regulacja wzrostu

Celem regulacji wzrostu jest przygotowanie roślin do prawidłowego przezimowania. Regulatory mają za zadanie zahamowanie wzrostu pędu głównego i części podliścieniowej. Dodatkowo regulatory wzrostu wpływają na stymulację systemu korzeniowego. Wyregulowany wzrost i rozwój roślin zwiększa ich mrozoodporność.

Prawidłowy rozwój systemu korzeniowego rzepaku zaburza zbyt duży wzrost masy liściowej. Rzepak do optymalnego przezimowania powinien posiadać grubą szyjkę korzeniową z rozbudowanym systemem korzeniowym. Optymalnie rozwinięty lepiej magazynuje i przewodzi składniki zapasowe. 

Zabieg regulacyjny rzepaku można połączyć z zabiegiem fungicydowym. Optymalnym terminem wykonania zabiegu regulacji  to faza 4. – 6. liścia. Jednak do każdej plantacji trzeba podejść indywidualnie, gdyż nie każda plantacja jest w równych fazach rozwojowych. W przypadku plantacji, w których rośliny są w różnych stopniach rozwojowych, zabieg należy wykonać w dawkach dzielonych.

Zapraszamy do naszych sprzedawców, którzy pomogą w ustaleniu terminu wykonania zabiegu oraz w wyborze odpowiedniego środka i ustaleniu jego dawki.

*Środki ochrony roślin należy stosować zgodnie z etykietą.