Uwaga na podróbki środków ochrony roślin!

Uwaga na podróbki środków ochrony roślin!

Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin wraz z Krajową Administracją Skarbową, Państwową Inspekcją Ochrony Roślin i Nasiennictwa oraz Policją rozpoczęły kolejną już edycję akcji pt. „Kupując podróbki, tracisz wiele razy”!

Sezon prac polowych wkrótce rusza a wraz z nim zakup niezbędnych środków ochrony roślin, dlatego przestrzegamy Państwa przed zakupem produktów oferowanych na stronach internetowych bez faktury, atrakcyjnych cenowo, od sprzedawców obwoźnych, na targowiskach czy z zagranicy.

Środki te są nielegalne, podrobione,  często zawierają substancje toksyczne i nie wykazują żadnego działania albo wykazują działanie negatywne, mogące prowadzić do zniszczenia plonów. Istnieje też ryzyko, że zastosowanie takich produktów grozi utratą zdrowia i skażeniem środowiska.

Zakup i stosowanie nielegalnych środków ochrony roślin podlega karze grzywny a także utracie dopłat unijnych!

Środki ochrony roślin należy kupować tylko:

-od dystrybutorów wpisanych do rejestru Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa,

-zarejestrowanych w Polsce przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi,

-w opakowaniu z etykietą tylko w języku polskim.

Za zakup środków ochrony roślin sprzedawca zobowiązany jest wystawić fakturę albo paragon.

Nasza firma wpisana jest do rejestru PIORiN. W sprzedaży posiadamy tylko i wyłącznie środki ochrony roślin pochodzące z legalnych źródeł, zarejestrowane w Polsce, posiadające zezwolenie wydane przez MRiRW.

Kupując u nas środki ochrony roślin, macie Państwo gwarancję zakupu oryginalnych i legalnych produktów, za które otrzymacie Państwo paragon lub fakturę.

Uważajcie na okazyjne oferty i nie dajcie się oszukać!