Składniki odżywcze dla roślin

Składniki odżywcze dla roślin

W czasie niesprzyjających warunków (susza, wysokie temperatury) przebieg fotosyntezy może być utrudniony, co niekorzystnie wpływa na kondycję rośliny oraz plonowanie. Dlatego warto zasilić uprawę w odpowiednie składniki pokarmowe, które ją usprawnią. Dzięki temu rośliny będą silniejsze i odporniejsze oraz skumulują więcej asymilatów, co przełoży się na wielkość i jakość plonów.

Co podać dolistnie? Zespół pierwiastków:

Fosfor wpływa na tempo fotosyntezy. Jego niedobór przyczynia się do zwiększenia zawartości skrobi w liściach, a to spowalnia fotosyntezę.

Potas wspomaga przepływ substancji odżywczych w roślinie w sytuacjach niewielkich opadów i suszy, reguluje gospodarkę wodną.

Magnez dodatnio wpływa na przebieg fotosyntezy (główny składnik chlorofilu). Odpowiada za wybarwienie liści oraz transport glukozy, sacharozy i skrobi. Warto uzupełniać zawartość magnezu poprzez stosowanie dolistnie siedmiowodnego siarczanu magnezu. Zabieg usuwa niedobory oraz przyczynia się do zwiększone pobierania składników odżywczych. Dawkę nawozu należy podzielić na dwa lub trzy zabiegi.

Tytan stymuluje do aktywniejszej fotosyntezy, lepszego przyswajania składników odżywczych i przyrostu chlorofilu. Tytan można podać w preparacie Tytanit. To płynny, mineralny stymulator wzrostu i plonowania roślin, którego działanie wzmacnia naturalne procesy fizjologiczne roślin. Można go stosować dolistnie w uprawach roślin rolniczych i ogrodniczych, a także do nawadniania roślin (fertygacji i podlewania).

Które składniki odżywcze?

Jakie nawozy dolistne zastosować w zależności od uprawy? W jakich dawkach? Kiedy?

Zapraszamy do kontaktu z naszymi sprzedawcami:

  • Zduny 62 721 53 00
  • Krotoszyn 62 722 78 83